Jesteś tutaj

Konferencje, zjazdy, sympozja



Szanowni Państwo,
Zapraszamy na Międzynarodowe Sympozjum Sztuki Rekonstrukcyjnej – O sztuce chirurgii rekonstrukcyjnej, które odbędzie się w dniach 15–16 listopada 2019 r. w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie - Oddział w Gliwicach.
 
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego:
prof. dr hab. n. med. Adam Maciejewski                                       
 
Organizatorzy:
COI Gliwice, Klinka Chirurgii Onkologiczne i Rekonstrukcyjnej
Via Medica sp. z o.o. VM Group sp. k.
 
Kontakt w sprawie uczestnictwa:
Dział Organizacji Konferencji
tel.: (58) 320 94 94
e-mail:  chirurgia2019@viamedica.pl
 
Szczegółowy program i rejestracja dostępne na:  www.chirurgia.viamedica.pl


Konferencja „IV Spotkania z Onkologią Molekularną i Translacyjną” 4-5 kwietnia 2019 r.
 
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w konferencji pt: „IV Spotkania z Onkologią Molekularną i Translacyjną”, która obędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2019 r.  w Centrum Edukacyjno–Konferencyjnym Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Roentgena 5 w Warszawie.
 
W celu wzięcia udziału w konferencji należy wypełnić formularz rejestracyjny i przesłać w terminie do 28 marca 2019 r. na adres email: konferencjacoi@coi.pl.
 
Uczestnicy konferencji mogą otrzymać punkty edukacyjne.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
 
Z wyrazami szacunku
Komitet organizacyjny


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
 

Szanowni Państwo!

W dniach 10-13/04/2019 roku w COI Gliwice odbędzię się szkolenie „Nowatorskie i kompleksowe spojrzenie na terapię onkologiczną. Pionierskie metody leczenia chirurgicznego stosowane w Centrum Onkologii –INSTYTUT w Gliwicach".

Pełny plan kursu dostępny jest TUTAJ.

 
XVI Kongres Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej



Szanowni Państwo!


Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach, we współpracy ze Polskim Towarzystwem Fizyki Medycznej oraz Oddziałem Śląskim Polskiego Towarzystwa: Badań Radiacyjnych i Fizyki Medycznej ma przyjemność zaprosić Państwa na „16. Kongres Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej”, który odbędzie się w dniach 12- 15 czerwca 2019 roku. Integralną częścią Kongresu będzie 3. konferencja naukowa „Radioterapia Wysokiej Precyzji” oraz „Spotkanie Sekcji Radioterapii PTFM”. Tematyka Kongresu związana jest z radioterapią, medycyną nuklearną, diagnostyką obrazową, promieniowaniem niejonizującym oraz sygnałami i informatyką medyczną. Wykłady rozpoczynają się 12 czerwca 2019 o godzinie 15:00 w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”, ul.Bojkowska 37, 44-100 Gliwice. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza Fizyków Medycznych, Lekarzy, oraz Elektroradiolgów.

Więcej informacji pod adresem: http://kongresptfm2019.io.gliwice.pl/



XLV Kurs Doskonalący dla Techników Radioterapii 

Temat kursu to: " Nowatorskie i kompleksowe spojrzenie na terapię onkologiczną . Pionierskie metody leczenia chirurgicznego stosowane w Centrum Onkologii-Instytut w Gliwicach".

Terminy: I edycja 10-13 kwietnia 2019
               II edycja 25-28 września 2019

Na kurs zapraszamy nie tylko techników radioterapii ale wszystkich zainteresowanych tematem!

Więcej informacji wkrótce.

Kontakt: Żaneta Kaniszewska-Dorsz
              zaneta.kaniszewska-dorsz@io.gliwice.pl




Szanowni Państwo!

Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach, Katedra Prawa Kanonicznego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz kancelaria Lege Medicinae Grabowski i Cnota S.K.A. Kancelaria Radcowsko Adwokacka w Chorzowie mają przyjemność zaprosić na organizowaną w dniach 12-13 października 2018 r. w Gliwicach w Centrum Konferencyjno-Dydaktycznym COI Ogólnopolską Konferencję Naukową: „Etyka, Medycyna, Prawo. Dylematy w stanach terminalnych”.

Tematyka wygłaszanych w ramach konferencji referatów, przez osoby cieszące się ogromnym autorytetem w dziedzinie medycyny, prawa i etyki, adresowana będzie do osób wykonujących zawody medyczne i prawnicze, studentów i wolontariuszy zajmujących się problematyką i opieką nad osobami, które mogą być leczone jedynie objawowo, a perspektywa ich śmierci jawi już się jako nieunikniona.

Program konferencji jest dostepny TUTAJ.
Wszelkie inne informacje na temat samej konferencji i uczestnictwa można znaleźć TUTAJ.

Konferencja Naukowa „Radioterapia Wysokiej Precyzji”

Szanowni Państwo,

Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach, we współpracy ze Śląskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, ma przyjemność zaprosić Państwa na  konferencję naukową „Radioterapia Wysokiej Precyzji”, która będzie towarzyszyć oddaniu do eksploatacji drugiego aparatu CyberKnife oraz powołaniu Centrum Radiochirurgii Nowotworów. Gliwickie Centrum Onkologii jest  jedynym w skali kraju i jednym z niewielu w świecie ośrodków RT dysponujących dwoma aparatami CyberKnife i akceleratorem Edge.
Konferencja odbędzie się 14-15 czerwca 2018 roku i będzie miała charakter ogólnopolski i polsko-anglojęzyczny. Całość będzie podzielona na cztery sesje moderowane przez naszych wybitnej klasy specjalistów, i z których każdą uświetni wykład jednego z zagranicznych wykładowców zaproszonych przez sponsorów wydarzenia, firmy Varian Polska i TMS (Accuray).
Tematyka wykładów będzie obejmować takie zagadnienia jak:
- Guzy OUN i nowotwory głowy i szyi,
- Nowotwory klatki piersiowej i jamy brzusznej,
- Nowotwory miednicy mniejszej.
 
Rejestracja i Program Konferencji Naukowej
 




 
Konferencja - Akademia Raka Piersi w Gliwicach, 12.03.2018



PZWL Wydawnictwo Naukowe zaprasza na konferencję Akademia Raka Piersi 2018. Podczas jej trwania zostaną omówione wyniki nowych badań klinicznych i wytyczne postępowania w zakresie leczenia wszystkich podtypów biologicznych leczenia wczesnego i rozsianego raka piersi a także zalecenia konferencji St Gallen 2017 oraz ABC 2017. Spotkanie, któremu przewodniczy prof. nadzw. dr hab. n. med. Anna Niwińska przeznaczone jest w szczególności dla chirurgów, onkologów klinicznych, radiologów i ginekologów.

Termin spotkania: 12 marzec 2018 r. – Gliwice
Miejsce: Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach Aula im. Jeremiego Święckiego

Koszt udziału – 129 zł brutto
Szczegółowy program (również w załączniku poniżej) i formularz rejestracyjny dostępny na stronie:  www.instytutpwn.pl/konferencja/rakpiersi

Program Konferencji:
ARP Gliwice
 
Konferencja – III Zjazd COI 

W dniach 5-6 kwietnia 2018 roku w Centrum Edukacyjno–Konferencyjnym Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Roentgena 5 w Warszawie odbędzie się konferencja Perspektywy w onkologii molekularnej – III zjazd Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej Curie.
 
Po więcej informacji dotyczących rejestracji i programu proszę skorzystać z poniższego linku:  
https://www.coi.pl/iii-zjazd-centrum-onkologii/
Program mogą Państwo również znaleźć w załączniku poniżej: 
Program Konferencji COI 2018
Posiedzenie Polskiej Grupy ds. Nowotworów Endokrynnych

Szanowni Państwo!
 
Serdecznie zapraszamy na kolejne posiedzenie Polskiej Grupy ds. Nowotworów Endokrynnych, które odbędzie się 1 grudnia br. w Centrum Onkologii – Instytucie w Gliwicach.
Jak zwykle, spotkanie będzie zorganizowane w sposób dwutorowy: 1/ konsultacje histopatologiczne trudnych przypadków raka tarczycy, 2/ wspólna dyskusja endokrynologów
i patologów na temat aktualnych problemów związanych z diagnostyką i leczeniem raka tarczycy.
 
Dokładny plan zebrania dołączamy.
PLAN ZEBRANIA 
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,
 
Prof. dr hab. n n med. Barbara Jarząb, Przewodnicząca PGNE
Prof. dr hab. n med. Dariusz Lange, Kierownik Zakładu Patologii Nowotworów

Gliwicki Instytut Onkologii obchodzi w tym roku jubileusz siedemdziesiątej rocznicy działalności. Uroczystość, która odbędzie się w dniach 26-28 października 2017 roku uświetni Konferencja Naukowa pt.”70-lecie Onkologii Gliwickiej”, współorganizowana przez Polskie Towarzystwo Radioterapii Onkologicznej. Poniżej przedstawiamy wstępny program Konferencji.

Program do pobrania (pdf)
 


Zaproszenie i program Letniej Szkoły Cytologii Tarczycy i Konferencji Naukowej
 


                                  

                  
         
 
           
Gliwickie Spotkania Naukowe 2015
W dniach 20-21 listopada odbędzie się dziewiętnasta edycja międzynarodowej konferencji pn. „Gliwice Scientific Meetings” (Gliwickie Spotkania Naukowe). Konferencja jest corocznie organizowana we współpracy trzech jednostek: Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Badań nad Rakiem, Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach i Politechniki Śląskiej. Od swojej inauguracji wydarzenie to objęte jest patronatem Prezydenta Miasta Gliwice. Problematyka wykładów i prezentacji przedstawianych w trakcie Gliwickich Spotkań Naukowych obejmuje wykorzystanie biologii, genetyki molekularnej i bioinformatyki w badaniach nad rakiem, począwszy od badań podstawowych do zastosowań klinicznych. Tematykę konferencji w tym roku stanowią: różnorodność i ewolucja nowotworów, informatyczna analiza procesów biologicznych, niekodujące RNA, biologiczne oddziaływanie promieniowania i reaktywne formy tlenu (więcej)
 
Sympozjum Chirurgii Rekonstrukcyjnej
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż 20 listopada 2015 r. w Auli im. J. Święckiego Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach odbędzie się Sympozjum Chirurgii Rekonstrukcyjnej. Jesteśmy przekonani, że będzie to wyjątkowa okazja do wymiany poglądów, pogłębienia wiedzy, a także zapoznania się z aktualnymi osiągnięciami i kierunkami rozwoju w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej i mikronaczyniowej. (więcej)
 
„1000 Transplantacji Szpiku i 2 Transplantacje Twarzy w Gliwicach”. Spotkanie Pacjentów i Konferencja - 5 października 2015 r.
Z przyjemnością chcemy Państwa poinformować, iż w Klinice Transplantacji Szpiku i Onkohematologii Instytutu Onkologii w Gliwicach od kwietnia 2009 roku przeprowadzonych zostało ponad 1000 zabiegów auto- i allotransplantacji komórek krwiotwórczych. (więcej)

 



Onkologiczne Forum Dyskusyjne 
W dniach  24-25.04.2015 r. Śląski Oddział PTOK organizuje kolejne spotkanie „Onkologiczne Forum Dyskusyjne” (więcej)
 
XI Śląska Szkoła Onkologii Klinicznej pt. „Postępy w Onkologii”
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy na jedenaste spotkanie całej społeczności onkologicznej, organizowane przez Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej przy wsparciu, pomocy i ofiarności wielu osób, które rozumieją potrzebę edukacji i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. (więcej)

  

 


Stereotaksja mózgowa w wymiarze interdyscyplinarnym
Szanowni Państwo,
Radiochirurgia stereotaktyczna jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi radioterapii. Za jej początek uznaje się opracowanie przez Larsa Leksella tak zwanego noża gamma, używanego początkowo do radiochirurgii czynnościowej, a później także do napromieniania malformacji tętniczo-żylnych i nowotworów zlokalizowanych w jamie czaszki. (więcej)

 


Konferencja „Rak Tarczycy i inne nowotwory złośliwe wewnętrznego wydzielania” 
Drogie Koleżanki i Koledzy,
Zapraszam Was na kolejną, piątą już konferencję „Rak Tarczycy i inne nowotwory złośliwe wewnętrznego wydzielania”, która odbędzie się w tradycyjnym cyklu pięcioletnim, 14-17 listopada 2015 r. w Wiśle. (więcej)

 


Spotkanie naukowo-szkoleniowe PTO „Jakość życia w onkologii"
Z przyjemnością zapraszamy na Spotkanie naukowo-szkoleniowe PTO „Jakość życia w onkologii”, które odbędzie się w Ustroniu (Hotel Diament), w dniach 17.10-18.10.2014r. (więcej)

 


X Śląska Szkoła Onkologii Klinicznej pt. „Postępy w Onkologii” 
Szanowni Państwo,
z prawdziwą przyjemnością zapraszamy na dziesiąte, można nazwać jubileuszowe,  spotkanie całej społeczności onkologicznej, organizowane przez Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej przy wsparciu, pomocy i ofiarności wielu osób, które rozumieją potrzebę edukacji i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. W programie konferencji przewidziane są wykłady, które wygłoszą goście specjalni konferencji, wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Gwarantuje to ciekawy program i wysoki poziom merytoryczny tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że tematyka sesji oraz dyskusje z udziałem szerokiego grona specjalistów sprawią, że konferencja dostarczy Państwu okazji do owocnej wymiany poglądów i pogłębienia wiedzy potrzebnej przy podejmowaniu optymalnych decyzji w codziennej pracy...(więcej)

XVIII Gliwickie Spotkania Naukowe
Gliwickie Spotkania Naukowe to międzynarodowa konferencja organizowana co roku wspólnie przez Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Politechnikę Śląską pod egidą Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Badań nad Rakiem. Tematem osiemnastej już edycji będą najnowsze osiągnięcia w dziedzinie biologii molekularnej, genetyki i bioinformatyki, począwszy od badań podstawowych aż do postępowania klinicznego w leczeniu chorób nowotworowych. Gliwickie Spotkania Naukowe odbędą się w dniach 21-22 listopada 2014 r. w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” przy Politechnice Śląskiej. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie www.gsn.io.gliwice.pl

Spotkanie Polskiej Grupy ds. Nowotworów Endokrynnych 
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Polskiej Grupy ds. Nowotworów Endokrynnych, które odbędzie się w Centrum Onkologii-Instytucie Oddział w Gliwicach w dn. 14 listopada 2014 r. Do udziału zapraszamy zarówno klinicystów jak i patologów oraz prosimy o zgłaszanie trudnych przypadków do konsultacji... (więcej)


Technological and Biological Sunrise for Radiation Oncology
Nowe technologie, koncepcje i osiągnięcia współczesnej radioterapii były przedmiotem zakończonej konferencji Technological and Biological Sunrise for Radiation Oncology, która odbyła się w dniach 16 i 17 maja 2014 r. w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach z udziałem najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie z kraju i zagranicy - USA i Niemiec. Centrum Onkologii w Gliwicach gościło     m. in. Prof. Roberta Timmermana z Dallas – twórcę nowoczesnych, stosowanych na całym świecie technik radiochirurgii pozaczaszkowej, Prof. Andrew Lee prowadzącego terapię protonową w MD Anderson Cancer Center w Houston, Prof. Michaela Baumanna – kierownika Centrum Radioterapii w Dreźnie oraz Prof. Hak Choy’a kierownika Radioterapii w UT Southwestern Medical Center w Dallas. Ponad 20 wykładom z zakresu m. in. nowoczesnych technik obrazowania, genetyki, fizyki radiacyjnej i radiobiologii molekularnej przysłuchiwało się 130 lekarzy i młodych naukowców z kilkunastu ośrodków z całego kraju... (więcej)
 



Zaproszenie na warsztaty Endocrinology Meets Cancer
W dniach 2-3 maja 2014 r. odbędą się w Centrum Onkologii-Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach Warsztaty Endocrinology Meets Cancer, które stanowią wydarzenie satelitarne Kongresu Europejskiego Towarzystwa Endokrynologicznego (ESE) we Wrocławiu.Warsztaty organizowane są pod auspicjami  ESE Clinical Committee w ścisłej współpracy z European Society of Endocrinology, European Neuroendocrine Tumor Society, European Network for the Study of Adrenal Tumors oraz European Thyroid Association – Cancer Research Network, które są towarzystwami naukowymi skupiającymi swój profil badawczy na raku tarczycy, raku nadnerczy oraz nowotworach neuroendokrynnych... (więcej)