Jesteś tutaj

Dofinansowanie z budżetu państwa zakupu sprzętu dla Pracowni Rehabilitacyjnej


Dofinansowanie z budżetu państwa zakupu sprzętu dla Pracowni Rehabilitacyjnej
 
Nazwa programu: Narodowa Strategia Onkologiczna
 
Nazwa zadania: Zakup sprzętu do rehabilitacji onkologicznej, zgodnie z umową nr 1/18/42/2022/2021NW/27/191 z dnia 23 marca 2022 roku
 
Dofinansowanie: 855 000,00 zł
 
Całkowita wartość inwestycji: 874 374,47
 
Opis zadania:
 
a) Robot rehabilitacyjno-diagnostyczny z elektromiografem.
Robot rehabilitacyjno-diagnostyczny z elektromiografem umożliwiający wykonywanie m. in. zrobotyzowanych ćwiczeń biernych i siłowych w obrębie kończyn górnych, dolnych oraz tułowia. Ćwiczenia wykonywane są z oporem dynamicznym: izokinetyczne, izotoniczne i elastyczne. Urządzenie daje możliwość przeprowadzenia diagnostyki: dynamometrycznej oceny spastyczności, dynamometrycznej oceny siły mięśniowej, elektromiograficznej oceny unerwienia.
 
b) Zestaw do treningu wytrzymałościowego i wydolnościowego.
Zestaw do rehabilitacji onkologicznej przeznaczony do treningu wytrzymałościowego i wydolnościowego zawierający 5 urządzeń terapeutycznych oraz stację zarządzającą. W skład urządzeń terapeutycznych wchodzą steppery z cyfrową regulacją parametrów treningów (trening manualny, kardio, profile) oraz cykloergometry z cyfrową regulacją parametrów, funkcją ortopedyczną.
 
c) Bieżnia do nauki chodu.
Profesjonalna bieżnia rehabilitacyjna do nauki chodu oraz obciążenia w warunkach statycznych i dynamicznych. Możliwość treningu chodu z wykorzystaniem płynnie zmieniającego się wzorca chodu. Urządzenie wyposażone w oprogramowanie umożliwiające analizę chodu oraz obciążenia za pomocą rozkładu sił i nacisku stopy w pozycji stojącej jak i chodu (analiza statyczna i dynamiczna). Oprogramowanie umożliwiające ocenę parametrów chodu takich jak: prędkość, długość i szerokość kroku, symetria kroku. W trakcie wykonywania badań bezpośrednio wykonywana jest ocena danych pomiarowych, wyniki generowane są w postaci raportu.