Jesteś tutaj

Dofinansowanie z budżetu państwa zakupu sprzętu służącego przeszczepianiu komórek krwiotwórczych dla Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii


Dofinansowanie z budżetu państwa zakupu sprzętu służącego przeszczepianiu komórek krwiotwórczych dla Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii
 
Nazwa programu: Narodowy Program Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej
 
Nazwa zadania: Zakup sprzętu i aparatury dla ośrodków przeszczepiających komórki krwiotwórcze w 2022 r., zgodnie
z umową nr 6/13/25/2022/27/865 z dnia 28 października 2022 roku
 
Dofinansowanie: 1 933 602,44 zł
 
Całkowita wartość zakupu sprzętu: 1 933 602,44 zł
 
Opis zadania:
W ramach realizacji zadania zakupiono sprzęt medyczny i laboratoryjny dla Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii, a w szczególności:
 
  • Kardiomonitor - stanowi wyposażenie gabinetu zabiegowego w Klinice. Dzięki temu, pacjenci nie muszą opuszczać oddziału w celu wykonania badań.Kardiomonitor dokonuje pomiarów: EKG, Respiracji, SpO2, NIBP, Temperatury. Moduł transportowy wyposażony jest w uchwyt do przenoszenia, przystosowany do transportu wewnątrzszpitalnego, odporny na zachlapania i upadek z wysokości 1 metra. Kardiomonitor posiada funkcję automatycznego dopasowania konfiguracji ekranu do monitorowanych parametrów, uwzględniającą włączanie i usuwanie odpowiednich pól krzywych dynamicznych i pól z wartościami liczbowymi parametrów. Ekran dotykowy przystosowany jest do warunków transportowych: zabezpieczony przed reagowaniem na krótkie, przypadkowe dotknięcia i szybkie przesunięcia palcami po ekranie.
  • Zintegrowany system do diagnostyki molekularnej, automatycznego generowania bibliotek NGS, reakcji PCR oraz izolacji kwasów nukleinowych. W ramach zadania zakupiono system o wysokiej przepustowości, który przeznaczony jest do pipetowania i przygotowywania bibliotek do sekwencjonowania NGS, umożliwiający przetwarzanie co najmniej 96 próbek w jednym cyklu. System NGS STAR wyposażony jest między innymi w: wielofunkcyjne ramię robotyczne, 8 kanałów pipetujących pracujących niezależnie, moduł termocyklera, umożliwiający przeprowadzanie reakcji PCR, 5x blok termiczny, moduł grzewczo-chłodzący, statyw magnetyczny do pracy z kulkami magnetycznymi, a także dodatkowe narzędzie transportujące zamontowane na wielofunkcyjnym ramieniu robotycznym, umożliwiające transport materiałów zużywalnych w obrębie blatu roboczego oraz integrację z urządzeniami zewnętrznymi. System pozwala na generowanie bibliotek genowych od etapu izolacji materiału genetycznego do uzyskania gotowej biblioteki, generowanie rozcieńczeń materiału genetycznego, przygotowywanie reakcji PCR. Zastosowany system pozwala na rozszerzenie możliwości diagnostyki molekularnej chorób onkohematologicznych.
  • System sekwencjonowania NGS i analizy danych. W ramach zadania zakupiono system do sekwencjonowania nowej generacji MiSeqDx. System nablatowy pozwala na analizę gotowych i zaprojektowanych paneli genowych z możliwością wykorzystania co najmniej 14 miliardów par zasad przepustowości. System stanowi zintegrowane moduły do: amplifikacji, odczytu sekwencji oraz analizy danych w jednym sekwenatorze. Cykle amplifikacji i sekwencjonowania nie wymagają ręcznej manipulacji oraz dodatkowych sprzętów. Sekwenator wykorzystuje technologię sekwencjonowania przez syntezę i pozwala na analizę bibliotek genowych poprzez masowe równoległe sekwencjonowanie. Sekwencjonowanie nowej generacji pozwala na jednoczesne wykrywanie i diagnozowanie paneli genowych, składających się z dziesiątek miejsc w genomie i/lub egzomie człowieka, a tym samym na wykrywanie wielu zmian molekularnych istotnych z punktu widzenia diagnozy chorób onkohematologicznych, rokowania i rodzaju stosowanego leczenia.
  • Wytrząsarka - o ruchu posuwisto-zwrotnym wyposażona jest w platformę z powierzchnią antypoślizgową. Amplituda wychylenia platformy wynosi 2 cm, a maksymalne jej obciążenie 7,5 kg. Wytrząsarka jest wykorzystywana do czasowego przechowywania preparatów płytek krwi, przeznaczonych do przetoczenia pacjentom.
  • Wózek do transportu chorych - wykorzystywany do transportu pacjentów w pozycji leżącej w obrębie szpitala, np. na badania diagnostyczne lub radioterapię. Wózek znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo pacjenta podczas transportu.
  • Wózki ratunkowe – 4 szt. – sprzęt umożliwia szybką i sprawną organizację oraz dostarczenie materiałów i urządzeń medycznych we wskazane miejsce na wypadek sytuacji zagrażającej życiu pacjenta. Zakup wózków zwiększa bezpieczeństwo pacjentów leczonych w Klinice Transplantacji Szpiku i Onkohematologii.